„Okiem przyrodnika” - fascynujący świat gadów

28 kwietnia 2016 r. roku uczniowie klas przyrodniczych I b, II b, III e oraz klasy II a wzięli udział w spotkaniu z doświadczonym hodowcą gadów, pasjonatem zwierząt, panem Przemysławem Ludwinem.  Była to nietypowa, bo z żywymi okazami,  lekcja biologii.

Uczniowie mieli możliwość pogłębić swoją wiedzę o gadach,  poznać  gatunki , które żyją w różnych częściach świata , a zaprezentowano  ich wiele:  wąż pseudokoralowy, wąż zbożowy, pyton tygrysi, żółw  żółtolicy,  żółwik chiński, żółw lamparci, legwan zielony, kameleon oraz  agamy.

Najwięcej radości sprawił  bezpośredni kontakt ze zwierzętami  w czasie którego  uczestnicy mogli  je dotknąć, pogłaskać, potrzymać na rękach i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.  W  miłej atmosferze uczniowie poznali   prawdy i mity z życia gadów,  co  wielu uczniom  pozwoliło pokonać strach przed tymi zwierzętami i pomogło je polubić .

organizatorka  spotkania: Barbara Dziopak