23 edycja akcji ”Sprzątanie świata – Polska 2016”

16 września 2016 r. uczniowie klas III a i III b pod opieką wychowawców pani Grażyny Kopery i Barbary Dziopak uczestniczyli w 23 edycji akcji ”Sprzątanie świata – Polska 2016”.

W tym roku akcja przebiegała pod hasłem „Podaj dalej ….drugie życie odpadów”, a głównym jej przesłaniem było:

• promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji,
  • unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu.

Posprzątaliśmy wspólnie okolice naszej szkoły: część skarpy przylegającej do ulicy J. Poniatowskiego, pobocza tej ulicy oraz fragment Osiedla Skarpa. Wynik akcji nie jest chlubą ani dla nas młodszych , ani dla dorosłych- zebraliśmy bowiem aż  47 worków odpadów w najbliższej okolicy!

Wspólne sprzątanie  uświadomiło nam jak dużo odpadów wytwarzamy podczas codziennych czynności,   jak wielki mamy wpływ na czystość  środowiska.

Mamy nadzieję, że ta praktyczna lekcja ekologii przyniesie efekty i w przyszłym roku odpadów będzie mniej.

koordynator akcji w szkole: Barbara Dziopak