Lekcje inaczej, czyli z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli

Już po raz drugi klasa I e naszego gimnazjum razem ze swoją wychowawczynią panią Edytą Kiec uczestniczyła w spotkaniu w miejskiej bibliotece. Pierwsza wizyta miała miejsce 30 listopada 2016 roku. Uczniowie mieli okazję zapoznać się nowościami wydawniczymi.

Dnia 14 grudnia wysłuchali pogadanki na temat historii Stalowej Woli.

Historia powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego, budowa Zakładów Południowych, budowa osiedla, pierwszych szkół w mieście , instytucji kultury, rozwój opieki medycznej, rozwój sportu to tylko niektóre poruszone zagadnienia o pierwszych latach naszego miasta.

Szczególną uwagę skupiono na sylwetkach pierwszych dyrektorów szkół: Wacława Górskiego i Witolda Habdank-Kosowskiego, lekarza Władysława Szurka, księdza Józefa Skoczyńskiego. Uczniowie mogli obejrzeć książki ze zbiorów MBP dotyczące historii naszego miasta oraz obejrzeć prezentację multimedialną.