„Jeden zero dla nieba”

„Jeden zero dla nieba” – tak zostały zatytułowane tegoroczne jasełka przygotowane przez uczniów klas I b, II b i III c pod kierunkiem pań A. Łojek i A. Maślach.
Scenografię przygotowała pani A. Tomaszczuk.

Humorystyczny spektakl pomyślany został jako pojedynek między Niebem, reprezentowanym przez Anioły z Archaniołem na czele, a Piekłem, reprezentowanym przez Diabły pod wodzą Lucyfera.

Gdy Boże Narodzenie się zbliżało, niebo i piekło zawrzało i dwie narady się odbyły: anielska i diabelska w jednej chwili. Aniołowie głowy swe łamali, jak ludzi przygotować na przyjście Pana, jak sprawić, by ludzie nie grzeszyli, co robić, by dla siebie dobrzy byli, by się nie smucili, by życia przez zło nie stracili. Diabły natenczas co innego obmyślały, z nieszczęścia ludzi się śmiały i plan diabelski gotowały: Jak przeszkodzić w narodzeniu Pana, jak sprawić, by serca ludzi zgłupiały, pychą się napełniały, wierzyć i kochać przestały!!!”

Dzieciątko mimo wszystko przyszło na świat. Bardzo wymowna wymiana zdań pomiędzy Lucyferem a Archaniołem oraz dyskusje Aniołów  i Diabłów przypomniały wszystkim zgromadzonym co jest istotą tych Świąt.