Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

Pasowanie na gimnazjalistę

14 października 2011 roku

W scenerii bezludnej wyspy uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum zostali przyjęci w poczet społeczności szkolnej.

Koleżanki i koledzy ze starszych klas, odgrywając role rozbitków, załogi statku i władcy mórz przygotowali liczne konkurencje, w których wiedzą, wytrwałością, uporem i sprytem musiały wykazać się ,,pierwszaki”.

Najmłodsi gimnazjaliści pomyślnie przeszli kilka trudnych prób, ocenianych przez Neptuna i już byli u wrót prześwietnego dworu pana mórz… ale przed nimi stanęło jeszcze jedno zadanie. By zostać pełnoprawnymi uczniami Gimnazjum nr 5 w Stalowej Woli sprawnością fizyczną musieli się wykazać ich wychowawcy. Nauczyciele dzielnie walczyli o tarczę dla swoich klas, startując w slalomie.

Szkolny chrzest morski okazał się dobrą zabawą dla wszystkich, którzy przybyli na uroczystość.

Pasowanie na gimnazjalistę zakończyło się złożeniem przez uczniów klas pierwszych przyrzeczenia, które odczytał przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Krzysztof Łojowski.

Uroczystość przygotował SU Gimnazjum nr 5 pod opieką pani Anny Lubas.