Sobota, 2024-05-11

DZIEŃ OTWARTY

Dnia 12 marca 2008 w godzinach:  17:30 - 19:00 odbył się

"DZIEŃ OTWARTY" w Gimnazjum nr 5

Pan dyrektor Marek Kopera powitał wszystkich przybyłych na „DZIEŃ OTWARTY”, a następnie oddał głos przedstawicielowi Prezydium Rady Rodziców.

Pan Piotr Gawroński, ojciec ucznia klasy III b, bardzo pozytywnie wypowiedział się o szkole. Docenił pracę i zaangażowanie nauczycieli.

Ważnym punktem spotkania była prezentacja multimedialna, przygotowana przez p. Izabelę Środoń i p. Annę Tomaszczuk, pokazująca osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne uczniów oraz ciekawe fakty z życia szkolnego.

Prezentacja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem zebranych szczególnie, że „Piątka” naprawdę ma się czym pochwalić.

I przyszedł czas na występy artystyczne.

Dziewczęta z klasy III c zaprezentowały się w tańcu sportowym.

Z ogromnym aplauzem przyjęto występ zwycięzców II edycji szkolnego

„MINI PLAYBACK SHOW” – zespołu „Pruchwy”

( Wojciech Nikolas i Michał Lekan) z kl. II d

A to już kolejny występ zespołu tanecznego.

Tym razem młode artystki pokazały swoje umiejętności, tańcząc porywającego jive'a

Szóstoklasiści i ich rodzice mogli zwiedzić szkołę i obejrzeć wystawę prac uczniowskich.

W pracowni fizycznej młodzież z kl. III d pod kierunkiem p. Joanny Hałaj pokazała zwiedzającym, jak w praktyce poznaje się prawa fizyki.

Najciekawszą atrakcją w pracowni biologicznej były dla szóstoklasistów mikroskopy.

Mogli je obejrzeć, a nawet wykonać ćwiczenia pod okiem doświadczonego i cenionego biologa – p. Barbary Dziopak.

A to już pracownia chemiczna.

Gimnazjaliści wraz ze swą nauczycielką p. Agnieszką Chyłą pokazali młodszym kolegom kilka magicznych sztuczek. To były prawdziwe czary.

Rodzice chętnie oglądali także kronikę szkoły,

dokumentującą życie „Piątki” od momentu jej powstania.

Zwiedzający byli także w pracowni geograficznej, informatycznej i bibliotece.

Pierwszy raz zorganizowaliśmy „DZIEŃ OTWARTY” w naszym gimnazjum.

Mamy nadzieję, że ta impreza na trwałe wpisze się w kalendarz szkolny.