Uroczysta akademia z okazji Dnia Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole uczczono podczas uroczystej akademii, która odbyła się we wtorek 10 listopada 2015r.

Podczas uroczystości nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych, przekazanych poprzez grę młodych aktorów. Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczucia do własnego kraju oraz przedstawić tragiczne losy naszej ojczyzny i trudną drogę do odzyskania wolności.
Dzięki takiej lekcji patriotyzmu młode pokolenie ma okazję uświadomić sobie, że warto również dziś kultywować pamięć o przodkach, interesować się rodzimą kulturą, historią, a godło, flaga i hymn są od wieków najpiękniejszymi symbolami naszej polskości, dumy i tożsamości.

Uroczystość, którą poprowadzili: Julia Lewandowska oraz Kacper Michalski, została przygotowana przez uczniów klas IB, IIIA, IIIB oraz IIE. Dekoracje wykonała p. Anna Tomaszczuk, zespół muzyczny poprowadził p. Łukasz Markowicz, układ choreograficzny przygotował p. Damian Skiba a nad całością czuwali p. Marzena Kozioł i p. Janusz Witek.