Wycieczka do Warszawy

W dniu 13 listopada 2015 r. uczniowie klas Ia, Ib i IIIa udali się na wycieczkę do Warszawy. Organizatorem wyjazdu był p. P. Brzeziński, a opiekę nad uczniami sprawowali: p. A. Maślach, p. Z. Wlazło, p. D. Skiba i p. M. Krawiec.

Głównym celem wycieczki było wzbogacenie  swojej wiedzy o świecie nauki i techniki oraz propagowanie  odpowiedniego zachowania się na obiektach  sportowych poprzez kulturalny doping.

Pierwszym punktem programu naszej wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik.

Jest to najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce. W Centrum znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych, Teatr Robotyczny, Park Odkrywców oraz Planetarium.

Jest to miejsce szczególne, ponieważ stanowiska doświadczalne i urządzenia na nich się znajdujące pozwalają na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Zwiedzając obiekt w grupach, uczniowie mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach.

Następnie spacerowaliśmy od Placu Zamkowego na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza . Oczywiście nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć w Parku Saskim.

Ostatnim, ale dla większości uczniów najważniejszym punktem programu, był doping w meczu towarzyskim Polska- Islandia na Stadionie Narodowym. Byliśmy świadkami zwycięstwa naszej drużyny. Biało-Czerwoni wygrali z Islandią 4:2.

Piątek trzynastego był dla nas udanym dniem!!!