Udział uczniów w obchodach GIS Day

18 listopada uczniowie klasy I b: Filip Palczak i Mateusz Życzyński pod opieką nauczyciela geografii p. A. Maślach wzięli udział w obchodach GIS Day w LO im KEN w Stalowej Woli.

GIS Day jest międzynarodową i coroczną imprezą użytkowników i pasjonatów Systemów Informacji Geograficznej (GIS), organizowaną pod patronatem firmy ESRI (Environmental Systems Research Institute), National Geographics Society i Association of American Geographers.

Głównym celem GIS Day jest uświadomienie istoty systemów informacji geograficznej, wykorzystywanych w działaniach administracyjno – społecznych i gospodarczych. W tym dniu na całej kuli ziemskiej specjaliści, studenci oraz profesorowie zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do poznawania świata GIS-u, pokazują jak można samemu stworzyć swój system i czerpać ogromne korzyści z tej dziedziny nauk.

Podczas obchodów GIS Day nauczyciele i uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w prelekcji  na temat „GIS i jego zastosowanie” i w warsztatach komputerowych „Wykorzystanie technologii informacyjnej w codziennym życiu”.