Ogólnopolska Świąteczna Zbiórka Żywności

Uczniowie naszego gimnazjum od lat są wolontariuszami Tarnobrzeskiego Banku Żywności. Biorą udział w ogólnopolskich zbiórkach żywności organizowanych w okresie przedświątecznym (przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocą) przez Federację Banków Żywności w Polsce. W tym roku również włączyli się do akcji.

W dniu 5 grudnia 2015r. (w sobotę) uczniowie kl. III a pod opieką p. Zofii Wlazło wzięli udział w ogólnopolskiej Świątecznej Zbiórce Żywności. Żywność zbierali w markecie BIEDRONKA przy ul. Okulickiego 2 w Stalowej Woli. Uczniowie rozdawali klientom sklepu ulotki, na których znajdowała się informacja zawierająca listę produktów najbardziej potrzebnych, między innymi: mąka, cukier, olej, słodycze, konserwy. Warto podkreślić że akcja ta spotkała się z dużym zrozumieniem ze strony klientów marketu, którzy chętnie wrzucali do kosza produkty żywnościowe. Zebrana żywność, jak co roku, zostanie przekazana do Domu Dziecka przy ul. Podleśnej w Stalowej Woli.