WOŚP 2014

W dniu 08.01.2014 w Gimnazjum nr 5 w Stalowej Woli odbył się po raz kolejny szkolny finał WOŚP

W ramach akcji uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szeregu atrakcji przygotowanych na tę okoliczność m.in. w pokazach skutecznych technik samoobrony prezentowanych przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Stalowej Woli pod kierownictwem pana Dariusza Bańki, pokazie tańca hip – hop w wykonaniu grupy KRU-GANG oraz mieli okazję wysłuchać kilku utworów zaśpiewanych i zagranych przez uczniów gimnazjum – Patryka Młynarskiego, Michała Piziurnego, Arkadiusza Bako i Szymon Froń z czwartej klasy szkoły podstawowej.

W trakcie imprezy odbyły się warsztaty taneczne ZUMBY prowadzone przez wielokrotnego półfinalistę Mistrzostw Polski w kategorii par dorosłych – pana Adama Możdżera oraz absolwenta naszego Gimnazjum – Marcina Wiatrowicza.

W tym roku orkiestrze przyświecało hasło  NA ZAKUP SPECJALSISTYCZNEGO SPRZĘTU DLA DZIECIĘCEJ MEDYCYNY RATUNKOWEJ I GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW.

Impreza ta pozwoliła nam zgromadzić fundusze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w kwocie 1493 zł, co zapewniło naszemu gimnazjum drugie miejsce w rankingu szkół z terenu Stalowej Woli, które włączyły się w akcję.

Dziękujemy nauczycielom, którzy czynnie włączyli się w akcję przekazując przedmioty na licytację i biorąc w niej czynny udział.

Nie zawiedli nas również uczniowie, którzy chętnie i hojnie wsparli Orkiestrę, licytując wystawione przedmioty.

Anna Lubas

Iwona Zielińska