Ciekawy gość w naszej szkole

Podróżnik Hubert Budkowski gościł 12 marca 2014 r. w naszej szkole na zaproszenie nauczyciela geografii p. Agnieszki Maślach. Uczniowie klas IIb i IIe  wsłuchiwali się w opowieści o środowisku przyrodniczym i kulturze Kraju Kwitnącej Wiśni.

Hubert Budkowski to młody i ambitny podróżnik, fotograf i kolekcjoner egzotycznych faktów ze wszystkich stron świata. Student prawa. Miłośnik wycieczek.

Podczas swoich podróży zwiedził kilkadziesiąt krajów na pięciu kontynentach, obalając wszelkie granice i udowadniając, że nie ma miejsc zbyt dalekich, dzikich, czy niedostępnych. Zwolennik turystyki niekonwencjonalnej, podróżujący wszystkim, co znajdzie się pod ręką: od balonu, przez słonia, kutry rybackie, a na najszybszych pociągach świata kończąc.
Każdą swoją podróż dokumentuje, a potem spotyka się z młodzieżą, opowiadając o tym co widział.
OPOWIEŚĆ O JAPONII
Uczniom naszego gimnazjum podróżnik opowiadał o swoim pobycie w Japonii. Prelekcja została wzbogacona o zdjęcia i oryginalne eksponaty z Kraju Wschodzącego Słońca. Uczniowie mogli zobaczyć pojemnik z powietrzem z najwyższego szczytu Japonii: Fudżi, obejrzeć książkę, którą czyta się od tyłu, posmakować przyprawy, której używa się powszechnie w Japonii, a zastępuje ona sól, obejrzeć krótki filmik o instrukcji obsługi toalety w najszybszym pociągu świata i posłuchać wielu ciekawych historyjek o tym odległym kraju.

Spotkanie było niezwykle fascynujące i być może kogoś zainspirowało do odkrywania odległych zakątków świata.

Aby podzielić się choć namiastką tego co uczniowie klas II doświadczyli zapraszamy do galerii w której przedstawiamy fotografie udostępnione przez naszego gościa.