Obóz sportowy I b i II a

W dniach 19.05-24.05.2014 r. uczniowie klas I b i II a przebywali na obozie sportowym w Ustrzykach Dolnych.

Organizatorem i kierownikiem obozu był nauczyciel  Jerzy Gancarczyk, a opiekę nad uczniami sprawowali: Piotr Brzeziński, Anna Tomaszczuk i Agnieszka Maślach.

W trakcie obozu był realizowany bogaty program sportowo - rekreacyjny. Treningi odbywały się codziennie i były bardzo zróżnicowane. Uczniowie biegali, przeskakiwali przez naturalne przeszkody w terenie, wspinali się na ściance wspinaczkowej, schodzili po linie z mostu, grali w paintball, wieczorem pływali na basenie lub grali w koszykówkę, siatkówkę lub piłkę nożną na hali sportowej. Podczas treningów ćwiczący doskonalili swoje umiejętności techniczne, zwinność, gibkość, koordynację.

Oprócz zajęć sportowych uczestnicy obozu poznali środowisko przyrodnicze Ustrzyk i okolic. Zwiedzili Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Niewątpliwą atrakcją pobytu była wycieczka do Soliny i zwiedzanie tamy solińskiej – uczniowie poznali historię budowy tamy oraz zasadę działania elektrowni wodnej.

Pobyt uwieńczony był wycieczką w góry. Uczestnicy wyszli na Połoninę Caryńską ( 1234 m n.p.m.), skąd rozkoszowali się przepięknym widokiem bieszczadzkich połonin. Dotarcie do celu zajęło trochę czasu, było ciężko, ale uczniowie zaprawieni codziennymi ćwiczeniami i treningami poradzili sobie z tym zadaniem.

W drodze powrotnej zwiedziliśmy  Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.

Na obszarze 38 ha prezentowana jest kultura polsko-ukraińskiego pogranicza we wschodniej części polskich Karpat.