Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Dzień Edukacji Narodowej

15 października 2014 r. podczas lekcji wychowawczej społeczność szkolna zgromadziła się w średniej sali gimnastycznej, aby wziąć udział w akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na początku uroczystości młodzież z klasy III e przypomniała zebranym historię polskiego święta oświaty i szkolnictwa, ustanowionego w 1972 roku. Przedstawiciele uczniów złożyli wszystkim nauczycielom podziękowania za przekazywaną wiedzę i trud włożony w kształtowanie młodych serc i umysłów.

Z kolei głos zabrał Pan dyrektor Marek Kopera, który podziękował pracownikom szkoły za rzetelną pracę, a następnie wręczył Nagrody Dyrektora. W tym roku trafiły one w ręce: Barbary Dziopak, Grażyny Kopery, Joanny Hałaj, Magdaleny Husy, Edyty Kiec i Janusza Witka.

Ponadto Nagrodę Prezydenta Miasta Stalowa Wola otrzymała Jadwiga Jankiewicz, a Pan dyrektor Marek Kopera 14 X 2014 r. w Warszawie odebrał Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej. Serdecznie gratulujemy!

Po części oficjalnej młodzież przedstawiła scenkę z życia szkoły pt. ,,Szkoła jak piosenka”, obfitującą w zabawne dialogi i piosenki, które wprawiły wszystkich w radosny nastrój.

Uroczystość przygotowali uczniowie z kl. III e pod opieką p. Agnieszki Maślach i p. Anny Łojek. O oprawę muzyczną zadbał p. Łukasz Markowicz, a scenografię przygotowała p. Anna Tomaszczuk