Mikołajkowa wycieczka klasy III e

5 grudnia uczniowie klasy III e pod opieką wychowawcy - p. Agnieszki Maślach i p. Marzeny Kozioł wzięli udział w wycieczce do Rzeszowa.

Na początek zaplanowaliśmy seans w kinie Helios – obejrzeliśmy film pt. „Bella i Sebastian”   była to wzruszająca opowieść o niezwykłej przyjaźni między człowiekiem a psem.

Następnie zwiedziliśmy Muzeum Dobranocek z wyjątkową kolekcją pamiątek z popularnych animacji dla dzieci. Obok lalek z filmów kukiełkowych, w muzeum zobaczyliśmy różnego rodzaju przedmioty związane z popularnymi dobranockami. Wśród nich zabawki, książki, plakaty. Ozdobą kolekcji były oryginalne lalki z filmów Miś ColargolMiś UszatekPlastusiowy pamiętnik.

Kolejnym punktem programu było Muzeum Energetyki Podkarpackiej.  Obejrzeliśmy tam  unikatowe eksponaty z początków ubiegłego wieku, które pracownicy PGE uratowali przed zniszczeniem. Znajdują się tam m. in. liczniki Szpotańskiego, amperomierze, watomierze, aparaty monterskie, zegary ze starej elektrowni czy miliamperomierz z 1935 r. Uwagę przykuwa służący do komunikacji telefon produkcji radzieckiej oraz jeden z pierwszych polskich komputerów – Meritum wyprodukowany w 1985 r. Oprowadzali nas Małgorzata Wilczak i Paweł Pasterz, popularyzatorzy nauki, gospodarze „Radiolatorium”, cieszącego się dużym zainteresowaniem programu emitowanego na antenie Polskiego Radia Rzeszów.