"Świąteczne spotkanie"

Aby Święta Bożego Narodzenia
                                                                                          były Bliskością i Spokojem,
                                                                                          a Nowy Rok – Dobrym czasem.”
                                                                                                        Konstanty Ildefons Gałczyński

11 grudnia 2014 roku w naszej szkole odbyło się Świąteczne spotkanie zorganizowane przez Radę Rodziców oraz Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 5 i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12, na które zaproszenie przyjęli: pan prezydent Lucjusz Nadbereżny, pani naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Halina Wołos, przedstawiciele instytucji działających w naszym mieście, nauczyciele, rodzice i uczniowie.

Uczniowie wprowadzili gości w świąteczny nastrój prezentując wiersze i piosenki, jednocześnie przypominając, by nadchodzące Święta Bożego Narodzenia spełniły taką samą rolę, co przed laty, zbliżyły nas do siebie, wyzwoliły wzajemną życzliwość, skłoniły do pomocy samotnym, cierpiącym i potrzebującym.

Świąteczne spotkanie przygotowała pani Anna Lubas, zespół muzyczny pracował pod opieką pana Łukasza Markowicza, a chór poprowadziła pani Ewa Woynarowska. W przygotowaniu dekoracji pomagała pani Anna Tomaszczuk.