Pokazy chemiczne

Dnia 21 marca 2016 roku uczniowie klasy Ib pod opieką p. A. Chyły i p. A. Maślach odwiedzili Wydział Chemii Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, aby uczestniczyć w praktycznych pokazach chemicznych i Wydział Biologii, na którym obejrzeli eksponaty w Muzeum Zoologii.

Organizacja tego typu działań skierowana jest na popularyzację nauki, a w szczególności rozwijanie pasji badawczych wśród uczniów.

Zajęcia prowadzone w formie pokazów, często również przy asyście młodzieży są doskonałym pomysłem na rozwój myślenia naukowego oraz konstruktywnego dociekania założonych teorii, a więc samodzielnego rozumowania i działania.

Podczas pokazów przeprowadzane są najbardziej wybuchowe i spektakularne doświadczenia. Tego typu demonstracje pomagają w zapamiętaniu i zrozumieniu wiedzy zdobytej w szkole a czasem zainteresują młodych ludzi do tego stopnia, że wiążą oni swoją dalszą drogę naukową z kierunkami przyrodniczymi.