Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie - warsztaty profilaktyczno – edukacyjne.

W dniach 14-18 marca 2016 r. wszyscy uczniowie klas pierwszych gimnazjum wzięli udział w warsztatach profilaktyczno - edukacyjnych poświęconych problematyce bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie prowadzonych przez psychologa szkolnego p. Iwonę Zielińską.

Celem zajęć było zwrócenie uwagi uczniów na zjawisko cyberprzemocy oraz uwrażliwienie ich na specyfikę problemu związaną przede wszystkim z możliwymi konsekwencjami tego typu działań, zarówno dla ofiar jak i ich sprawców.

Podczas zajęć uczniowie wypracowali kodeks bezpiecznego i kulturalnego korzystania z sieci oraz zasad reagowania w sytuacjach cyberprzemocy.

Podsumowaniem cyklu zajęć było spotkanie edukacyjne dla młodzieży z uczennicami klasy drugiej Gimnazjum Nr 4 w Stalowej Woli, które wraz z pedagogiem szkolnym p. Moniką Sawą - Kołodziejczyk przedstawiły ciekawą prezentację na temat zjawiska cyberprzemocy, opowiedziały o programie "HATE OVER" poświęconemu propagowaniu bezpiecznego i kulturalnego komunikowania się w Internecie, w którym brały udział oraz przygotowały mini - happening dotyczący tej tematyki.

O konsekwencjach prawnych wynikających z niewłaściwych zachowań i stosowania cybeprprzemocy poinformował uczniów pracownik Wydziału Prewencji i Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli p. Grzegorz Elżakowski.