Wielka Brytania bliżej nas

Dnia 07.04.2016 r.  w naszym Gimnazjum odbyło się przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy językowej - I C pt. „Wielka Brytania bliżej nas”. Tego dnia zaszczycili nas swoją obecnością rodzice występujących uczniów. Celem występu było przybliżenie widzom kultury, tradycji i obyczajów Zjednoczonego Królestwa.

Uroczystość rozpoczęto hymnem „God Save the Queen”. Goście mieli okazję dowiedzieć się i zobaczyć jak wygląda typowy pokój w jednej z angielskich rodzin oraz co jest ulubionym tematem rozmów w tym kraju. Prezentowane były także jedne z najbardziej popularnych miast:  Londyn, Liverpool, Oxford, Cambridge, Stradford Upon Avon oraz inne tajemnicze miejsca np. Stonehenge i jezioro Loch Ness. Uczniowie opowiedzieli o typowym Brytyjskim śniadaniu i literaturze. Nie zabrakło też znanych postaci: Królowej Elżbiety II, Williama Shakespeara, Detektywa Sherlocka Holmsa
i jego współpracownika doktora Watsona, słynnego zespołu The Beatles  oraz sławnych piłkarzy. Nasi goście mieli okazję dowiedzieć się ciekawostek związanych ze świętem Halloween oraz obejrzeć prawdziwy wyścig naleśnikowy z okazji Pancake Day. Publiczność świetnie się bawiła i nagrodziła występ gromkimi brawami. Występ wraz z uczniami przygotowały panie Katarzyna Pyz i Magdalena Husa.