Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

„Śniadaniowa wyspa smaków”

27 kwietnia 2016r. w ramach programu „Szkoła promująca zdrowie” uczniowie Naszego gimnazjum wzięli udział w akcji pod nazwą „Śniadaniowa wyspa smaków”, w ramach której przygotowali zdrowe, smaczne i kolorowe śniadania.

Każda klasa komponowała swój posiłek zgodnie z wcześniej wylosowanym hasłem (na słodko, na słono, koktajle, soki, z ziaren, warzywa, owoce, przekąski, kanapki). Uczniowie przygotowali bardzo twórcze, pomysłowe i zaskakujące kompozycje śniadaniowe, zgodnie z zasadami zdrowego żywienia. Zebrani w sali gimnastycznej mogli zaprezentować potrawy. Radosnej atmosferze towarzyszyło wspólne śpiewanie.

Uczniowie mieli również okazję obejrzeć prezentację na temat zdrowego żywienia przygotowaną przez uczniów klasy 2B.

Na zakończenie „Śniadaniowej wsypy smaków” odbyła się wspólna degustacja przygotowanych wcześniej śniadań.

Wszystkim wychowawcom i uczniom za zaangażowanie dziękują organizatorzy: p. Anna Lubas i p. Iwona Zielińska.

Zdjęcia wykonali: uczennica klasy III d Wiktoria Bełzak i Jakub Bożek uczeń klasy II d.