Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Dzień Języków Obcych

10 maja po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Języków Obcych”. Tegoroczne hasło brzmiało „Języki obce to nasza szansa i nasz sukces”. Nauczyciele uczący języków obcych wraz z uczniami klasy językowej – I C dołożyli wszelkich starań, aby impreza ta była ciekawa i oryginalna. Młodzież wraz z opiekunami przygotowała szereg atrakcji. Celem występu było przybliżenie widzom kultury, tradycji i obyczajów Wielkiej Brytanii i Niemiec, a także podkreślenie znaczenia znajomości języków obcych we współczesnym świecie.

Widzowie mieli okazję dowiedzieć się i zobaczyć jak wygląda typowy pokój w jednej z angielskich rodzin oraz co jest ulubionym tematem rozmów w tym kraju.
Uczniowie opowiedzieli o typowym Brytyjskim śniadaniu, literaturze i ciekawych miejscach, które warto zwiedzić. Nie zabrakło też znanych postaci: Królowej Elżbiety II i Williama Shakespeara. Prezentowane były także najbardziej popularne miasta Zjednoczonego Królestwa i Niemiec. Goście słuchali piosenek wykonanych w języku angielskim i oglądali prezentację multimedialną dotyczącą obu krajów. Widzowie mogli także obejrzeć wystawę wspaniałych plakatów przygotowanych przez uczniów z tej okazji.