VII Powiatowy Konkurs z Języka Niemieckiego o tytuł „Najlepszego Germanisty 2016”

W dniu 11 maja 2016 r. odbył się w naszym gimnazjum VII Powiatowy Konkurs z Języka Niemieckiego dla Uczniów Gimnazjum o tytuł „Najlepszego Germanisty 2016”. Celem konkursu było motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego oraz rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu.

W zmaganiach konkursowych wzięło udział 19 uczniów ze stalowowolskich gimnazjów oraz z Zaklikowa i Lipy. Tegoroczny tytuł „Najlepszego Germanisty 2016 ” przypadł uczennicy  Zespołu Szkół Społecznych nr 1 w Stalowej Woli – Gabrieli Ostapowicz, II miejsce zajęła Alicja Stawicka z klasy II b Gimnazjum nr 5,  a III miejsce - Katarzyna Proszek z Gimnazjum nr 4. Wyróżnienia otrzymali: Gabriela Kopacz z Gimnazjum Katolickiego oraz Bartłomiej Kot  z Gimnazjum nr 5.

Rozdanie nagród i pamiątkowych dyplomów miało miejsce w dniu 18 maja 2016 roku.

Konkurs zorganizowały panie: Marta Michno i Joanna Stefańska, natomiast arkusz z zadaniami konkursowymi przygotował p. Piotr Rochowski – nauczyciel języka niemieckiego w Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli.

Organizatorzy składają gratulacje zwycięzcom i podziękowania nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu.