„Hieronimki 2016 – Trzecie Święto Tłumaczy” - zajęcia językowe na uczelni UMCS w Lublinie.

30 września 2016 uczniowie klas językowych I C i II C pod opieką nauczycieli wzięli udział w zajęciach językowych na uczelni UMCS w Lublinie. Wydarzenie to miało nazwę „Hieronimki 2016 – Trzecie Święto Tłumaczy”. W czasie pobytu na uczelni uczniowie mogli poznać specyfikę zawodu tłumacza w jego różnych odsłonach.

Tego dnia uczniowie wysłuchali wystąpienia dotyczącego języków afrykańskich w pracy misyjnej i obejrzeli występ studentów lingwistyki stosowanej. Wszyscy spotkali się z wykładowcami uczelni którzy opowiedzieli o swoich doświadczeniach zawodowych w pracy tłumacza. Oprócz wykładów uczestnicy wycieczki wzięli udział w warsztatach tłumaczeniowych w kabinach symultanicznych. Uczniowie uczestniczyli również w grach i konkursach językowych, w których otrzymali atrakcyjne nagrody.