II miejsce dla uczniów Gimnazjum nr 5 w Powiatowym Konkursie Plastyczno – Scenograficzny pt. „Sienkiewiczowskie żywe obrazy”

25 listopada 2016 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli odbył się Powiatowy Konkurs Plastyczno – Scenograficzny pt. „Sienkiewiczowskie żywe obrazy”. Uczniowie z kl. I b naszego gimnazjum: Aleksandra Bąk, Izabela Chyła, Kacper Dec, Agnieszka Dwojak, Julia Gałat, Kacper Goc, Karolina Jońca, Paulina Krzysztoń, Aleksandra Walkowicz i Wojciech Zbyrad zdobyli II miejsce, prezentując obraz na podstawie fragmentu powieści „Krzyżacy”.

Nagrody otrzymali zarówno uczniowie biorący udział w przedsięwzięciu- książki audio, jak i szkoła. Do naszej biblioteki trafiło 19 nowych książek ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Melchiora Wańkowicza.