Wycieczka do Rzeszowa klas III a i III b – mikołajki klasowe

W dniu 14.12.2016 r. uczniowie klas III a i III b pod opieką wychowawczyń pani Grażyny Kopery, pani Barbary Dziopak oraz nauczycielki pani Adeli Orłowskiej uczestniczyli w wycieczce do Rzeszowa  zorganizowanej  z okazji  mikołajek klasowych.

Uczniowie klasy III a zwiedzili  „Muzeum Dobranocek”,  w którym znajduje się zbiór  oryginalnych lalek  z filmów animowanych zwanych dawniej dobranockami. Każdy film ma tu swoją  salę i własną  historię, którą można było poznać  dzięki ciekawym  opowieściom przewodnika. Na zakończenie pobytu wszyscy z przyjemnością  obejrzeli  dobranockę.

Uczniowie klasy III b  udali się na spacer  po świątecznie  przystrojonym, zabytkowym  rzeszowskim rynku. Razem z przewodnikiem  zwiedzali  podziemną trasą „Piwnice Rzeszowskie”. W czasie wędrówki przewodnik w interesujący sposób opowiedział  historię miasta  od czasów, gdy było  ono jeszcze   miastem królewskim ,  aż po lata powojenne, gdy Rzeszów został  stolicą województwa.

Na  koniec   uczestników wycieczki   czekała jeszcze jedna atrakcja – seans filmowy  w kinie HELIOS.  Bohaterowie  filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”  pokazali  prawa i obyczaje, którymi rządzi się czarodziejska społeczność  -  odsłonili  nam  swój  magiczny świat.  Film podobał się wszystkim  i tak, w miłym nastroju, ruszyliśmy w drogę powrotną.

W tym roku Mikołaj  znowu o nas  pamiętał  …………, warto  być grzecznym!