Wycieczka do Warszawy.

16 lutego 2017 r. uczniowie klas sportowych – I a i II a uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Organizatorem wyjazdu był trener P. Brzeziński, a opiekę nad uczniami sprawowali: p. A. Maślach i  p. J. Hałaj.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie sejmu. W czasie zwiedzania uczniowie  mieli okazję m.in. obejrzeć Salę Obrad, Salę Kolumnową, tablicę upamiętniającą katastrofę smoleńską oraz makietę przedstawiającą cały kompleks budynków parlamentarnych.

Następnie zwiedziliśmyMuzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk w Warszawie -  placówkę muzealną, która oprócz podstawowej misji jaką jest gromadzenie zbiorów i ochrona dziedzictwa geologicznego, prowadzi prace badawcze i dokumentacyjne oraz szeroką działalność w zakresie popularyzacji nauk o Ziemi i upowszechniania wiedzy przyrodniczej.

Na wystawach można było podziwiać kolekcje minerałów i skał, kamieni ozdobnych i meteorytów, oraz zasobne zbiory skamieniałości roślin i zwierząt. Zbiory muzealne liczą obecnie ponad 175 tys. obiektów.

Podczas tej wyprawy uczniowie uzmysłowili sobie, że świat w którym żyjemy ulega ciągłym przeobrażeniom i stanowi tylko jeden z etapów w historii Ziemi.

Ostatnim punktem programu było kibicowanie w meczu Legia Warszawa –Ajax Amsterdam. Był to pierwszy mecz 1/16 Ligi Europy. Spotkanie zakończyło się remisem, choć wszyscy zachodzą w głowę, czy na początku pierwszej połowy padła bramka dla gości.   Rywale mistrza Polski nie mają wątpliwości, że gol im się należał. Do kontrowersji doszło już w pierwszym kwadransie meczu, na bramkę Arkadiusza Malarza mocno uderzył Davy Klaassen, a Polak zatrzymał piłkę – zdaniem sędziów – na linii. "Na telewizyjnych powtórkach dało się zobaczyć, że bramkarz Legii zatrzymał piłkę za linią" – napisano w relacji na oficjalnej stronie Ajaksu.

Kto zagra w 1/8 finału Ligi Europy okaże się w Amsterdamie.

Szkoda, że Nas tam nie będzie J