• Odwiedziło nas: 1720278

„Godziny przy piórze” – sukces naszych uczennic

„Chrapiąc cichutko                                      „Czekam…

zamiatał nieszczęścia z dróg.                 na podmuch wiatru

Wiatr?”                                                          rozrzucającego marzenia…”

„Próbujesz dorysować brakujące puzzle.

Pewnie wierzysz w proste rozwiązania.

Układanki myśli pozostają rozłożone…”

9 października 2017r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie XVII edycji powiatowego konkursu poetyckiego  „Moja Mała Ojczyzna” GODZINY PRZY PIÓRZE. Konkurs został zorganizowany przez bibliotekę, Starostwo Powiatowe oraz Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Stalowej Woli. Prace oceniała komisja w składzie: Grzegorz Męciński – przewodniczący, Ewelina Gul, Małgorzata Żurecka, Stanisława Bieńko-Stachyra, Anna Żywczyk, Joanna Rybak.

Laureatkami konkursu zostały uczennice kl. II b naszego gimnazjum, które w kategorii uczniów szkół gimnazjalnych zdobyły najlepsze miejsca.

Izabela Chyła i Małgorzata Sobkiewicz zdobyły I miejsce.

Aleksandra Walkowicz zdobyła II miejsce.

Opiekunem uczennic jest p. Zofia Wlazło.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe, zaś muzyczny akcent podczas uroczystości zapewnili: Anna Patron (flet), Gabriela Obara (śpiew) oraz Ryszard Marchewka (pianino) z Państwowej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli.

Laureatkom gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych pomyślnych zmagań ze słowem!