Wizyta w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej

W dniu 10 października 2017 roku uczniowie klas językowych II c i III c wzięli udział w wycieczce do Skansenu w Kolbuszowej. Młodzież zapoznała się z kulturą Lasowiaków i Rzeszowiaków, zamieszkujących niegdyś teren północnej części obecnego województwa podkarpackiego. Uczniowie pod opieką przewodnika zwiedzili także zabytki architektury drewnianej z przełomu XIX i XX wieku. Wzięli również udział w warsztatach pt. „Kiecki z kolorowej skrzyni”

Podczas spotkania mieli okazję założyć oryginalne stroje ludowe używane przez Lasowiaków na co dzień i od święta. Pan Janusz Witek opowiedział uczniom o życiu różnych grup społecznych na wsi w XIX wieku. Na zakończenie wycieczki odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek.