Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci

W lutym uczniowie klas II i III na zajęciach z informatyki obchodzili Dzień Bezpiecznego Internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W roku 2018 DBI obchodzony był 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

Uczniowie poprzez ciekawe filmy i quizy dowiedzieli się o potencjalnych zagrożeniach, jakie mogą ich spotkać w Internecie, a także jak przed nimi się ustrzec.

W przygotowanie i przeprowadzanie zajęć zaangażowali się uczniowie klas II i III po opieką p. Izabeli Środoń