Sukces Gimnazjum nr 5 w piłce ręcznej chłopców

W dniach 14 i 21 lutego 2018r. w naszej szkole odbyła się Miejska, a następnie Powiatowa Gimnazjada w piłce ręcznej chłopców. W zawodach tych najlepsza okazała się reprezentacja Gimnazjum nr 5 (PSPnr 12), która dwukrotnie zajęła I miejsce i awansowała do następnego etapu rozgrywek.

Rejonowa Gimnazjada w piłce ręcznej chłopców odbędzie się 2.03.2018r. w Nisku, gdzie nasi uczniowie zmierzą się między innymi z przeciwnikami z Tarnobrzega, Niska i Nowej Dęby.

W Miejskiej Gimnazjadzie nasza reprezentacja okazała się lepsza od drużyny z Gimnazjum nr 4 (II miejsce), Gimnazjum nr 2 (III miejsce) i Gimnazjum nr 7 ze Stalowej Woli.

W Powiatowej Gimnazjadzie, która odbyła się 21 lutego nasz zespół kroczył od zwycięstwa do zwycięstwa, zdobywając komplet punktów i wygrywając wszystkie spotkania. Pokonali reprezentację szkół z Bojanowa, Zaleszan i Pysznicy.

Reprezentację szkoły tworzyli uczniowie z gimnazjalnych klas sportowych o profilu piłki nożnej IIIa i IIa.

Autorzy sukcesu:

1. Jakub Turek - IIIa