Zielona Szkoła – Suche 2018

W dniach 21 – 25 maja 2018 roku uczniowie klas II b i II e pod opieką pań Agnieszki Chyły, Edyty Kiec i pana Jerzego Gancarczyka przebywali na Zielonej Szkole w Suchem koło Zakopanego w Domu Wypoczynkowym „Jędrol”.

Pobyt w górach obfitował w wiele atrakcji. Już w drodze do Zakopanego młodzież zwiedziła „Skamieniałe Miasto” w Ciężkowicach i „Kamienie Brodzińskiego”. Wspaniała pogoda umożliwiła wypad na Sarnią Skałę, spacer na Gubałówkę i do Morskiego Oka. Uczniowie mogli również podziwiać wspaniałą panoramę Zakopanego z Wielkiej Krokwi, a nadwątlone siły regenerować w zakopiańskim Aqua Parku. W drodze powrotnej do Stalowej Woli młodzież uczestniczyła w Dniu Otwartym 16. Batalionu Powietrznodesantowego w Krakowie (słynne „czerwone berety”). Zwiedziła  także Muzeum Lotnictwa znajdujące się w mieście Kraka. Wyjazd zakończył się pysznymi pierogami z Zajeździe „Pod Świerkami” w Chwalibogowicach.