"ABC Mocarza"

W dniu 29.10.2018 uczniowie klas trzecich gimnazjum wzięli udział w spektaklu profilaktycznym odegranym przez aktorów Agencji Artystycznej "Galana" pod tytułem "ABC Mocarza". Spektakl poruszał problematykę sięgania  po substancje odurzające - dopalacze.

W przedstawieniu, przedstawione zostało życie pary małżeńskiej Roberta i Beaty, o ustabilizowanej sytuacji materialnej i rodzinnej. Jednak ich sielankowe życie zaczęło się chwiać...  Pewne zachowania męża typu agresja zmiana nastroju, omamy, zaczęły bardzo niepokoić Beatę.Powoli odkryła, że powodem tych zachowań są dopalacze. Następstwem  nałogu Roberta była utrata pracy. Żona postanowiła mu pomóc, jednak Robert nie do końca chciał z tej pomocy skorzystać... W efekcie trafiła do szpitala z bardzo poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi....
Na zakończenie spektaklu aktorzy w krótkiej pogadance ponownie przestrzegli młodzież przed skutkami, jakie może przynieść sięganie po środki niewiadomego pochodzenia i zażywanie ich....Mimo iż problem ten ostatnio stał się głośnym tematem medialnym, ze względu na wiele ujawnionych przypadków powikłań zdrowotnych po ich zażywaniu, a nawet śmierci, w dalszym ciągu wielu młodych ludzi nie zważając na przestrogi i ostrzeżenia nadal z nich korzysta....

Spektakl profilaktyczny dla uczniów został wystawiony we współpracy ze Stowarzyszeniem "Równowaga" i dofinansowany ze środków Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej  w Rzeszowie.