Deutsche Erfinder – Wissenschaftswettbewerb

W dniu 7 maja 2019 r. odbyły się  w klasie językowej III c  gimnazjum,  w ramach innowacji pedagogicznej „Młodzi poligloci”, warsztaty z języka niemieckiego, które przygotowała i przeprowadziła p. Adrianna Dubicka, studentka Instytutu Studiów Podyplomowych Wyższej Szkoły Nauk Pedagogicznych w Sandomierzu.

Uczniowie najpierw wysłuchali krótkiej prelekcji w języku niemieckim w oparciu o prezentację multimedialną: „Deutsche Erfinder”, która dotyczyła wynalazków ze świata motoryzacji i gastronomii z obszaru niemieckojęzycznego. Następnie rywalizowali między sobą, rozwiązując przygotowane przez prowadzącą zadania i ćwiczenia językowe. Uczestnicy spotkania musieli wykazać się dobrą pamięcią, logicznym myśleniem i zastosowaniem zdobytej już wiedzy językowej w praktycznym działaniu.